BİBDER-Boğaziçi İzciler Derneği Başkanı Hakan Külah’dan İzcilere

BİBDER-Boğaziçi İzciler Derneği Başkanı Hakan Külah’dan İzcilere

Sevgili İzciler,

İzcilik Ateşiniz Hiç Sönmesin.

Boğaziçi İzcileri Derneği – BİBDER’in 21. Yüzyıl İzciliği’nin ihtiyacına cevap verecek inovatif, çağdaş, yenilikçi, herkesi kucaklayan bir yapıda faaliyet göstermektedir. İzcilikte; din, dil, ırk, cinsiyet, milliyet ve benzeri hiçbir ayrım yapılmaz. Etkinliklerimiz kendini ve becerilerini geliştirmek isteyen her yaştan ve her kesimden çocuk, genç ve yetişkinlere açık olarak yapılır. İzcilik Medodu evrenseldir ve belli bir düzen-disiplin içinde yapılması gerekmektedir. Bireyi her yönden geliştirmeyi, iyi insan ve iyi vatandaş olarak yetiştirmeyi ve İzcilik Felsefesini hayatın her anına taşımayı hedefler. Ana amaç, yakın çevreden başlayarak topluma yardımcı ve yararlı olmaktır.

İzcilik hayatı kucaklayan evrensel bir yaşam felsefesidir. Her zaman doğadan, evrensel barıştan, perma-kültür yaşamdan, yardımlaşmadan, iyilikten, hayat boyu öğrenmekten yana taraftır.

Bütün Dünya İzcileri birbirini kardeş kabul eder. Bu sebeple İzcilik, Dünyanın en büyük kardeşlik kuruluşudur. BİBDER olarak dileğimiz; Türkiye İzciliğini de Dünya İzciliğine entegre etmek ve Dünya İzciliğinin zirvesine ulaştırmaktır. Ve bu büyük kardeşlik zincirinde herkese bir yer vardır. Yeter ki İzcilikte istekli ve azimli olunsun. İzcilikte onlarca aşama ve liderlik eğitimleri vardır. Kişisel ve grupsal gelişim açısından önem arz eden bu eğitimler genellikle kamp ortamında İzcilik Metodu gereği yaparak-yaşayarak ve bolca eğlenerek yapılır. İzcilerin, birbirinin gözünün içine bakarak izci selamı vermesi, tokalaşması ve hemen kaynaşması ne kadar güzeldir!

İzci Andı ve İzcilik Töresinin aydınlattığı Türe Yolu’nda buluşmak dileğiyle.

Birlikte İzciyiz… DAİMA!

Hakan KÜLAH (WB4)

Uluslararası Baş İzci Lideri Eğitimcisi

BİBDER Genel Başkanı

Hava İzci Önderi

Ata Hava ve Uzay İzci Grubu Lideri

Yorum GönderBir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir