Heybeliada Afete Hazırlık Kampı - 11-12.05.2019

“Afete hazırlık kampımız Cumartesi günü sabah saat 08.00 de Bostancı iskeleden itibaren başladı. 1 gece 2 günlük kampımızda bir çok konuda uygulamalı çalışmalar yapma imkanı bulduk.

Heybeliada bizi yağmur ile karşıladı. Sağanak yağmur için biraz mola verdikten sonra açık bir havada kamp yerimize ulaştık. Deniz manzaralı harika bir doğası olan korunaklı kamp yerimize yerleştik. İlkokul, Ortaokul ve Lise seviyesindeki izcilermiz ile kampımıza başladık.

Arazide sedye yapımı, Arazide yaralı taşıma, İletişim, Telsiz kullanımı, Yön bulma, Harita okuma, Arazide yerini bildirme ve benzeri bir çok konuda uygulamalı çalışmalar yapıldı. Akşam yemeğimiz kamp ateşinde sucuk partisi oldu.

Kamp ateşi etkinliğimizde izcilerimiz muhteşem bir performans gösterdiler. Gece yürüyüşümüzü muhteşem bir doğa da yaptık. Ertsi gün arazi uygulamaları ve telsiz haberleşme teknikleri ile ilgili çalışmalar yapıldı.

Yoga çalışmaları, MAG eğitimleri ve benzeri çalışmalar devam etti. Yorucu ama çok keyifli bir iki gün yaşadık. 7 paket makarna, bir şişe domates sosu, 2 su bardağı zeytinyağı. 25 izci+ 3 lider ve ev sahiplerinin arkadaşları 5 kişiyi doyurdu.

Katılımcı Liderler: Hakan KÜLAH, Sündüz ATAY, Polat YILMAZ, Nilüfer KURT