Doğuş 100.Yıl Adım Adım Atatürk Faaliyeti - 25.05.2019

Küme, oymak, ocak izcileri ile birlikte Doğuş 100. Yıl Adım Adım Atatürk Faaliyeti yapıldı. Neşet Ertaş Kültür Evi önünden araç ile yola çıkıldı.

İlk durağımız Dolmabahçe Sarayı oldu. Sarayı gezmek çok duygusal ve anlamlı oldu.  Hem sarayın iç mekanları hem de bahçesi bize farklı duygular yaşattı. Deniz kenarında 2 tane Yunus ta bize muhteşem bir gösteri yaptı. İki lider sesli rehber kiraladı . Ve izcilerimize bu şekilde saray ve bahçe hakkında bilgiler verildi. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hayata gözlerini yumduğu odaya girdik. Toplu halde saygı duruşunda bulunuldu. Çok özel ve duygusal bir andı.

Dolmabahçe sarayı sonrasında faaliyetimizi yürüyerek devam ettik. Beşiktaş stadyumu yanından Maçka Demokrasi Parkı’na gidilerek mola verildi. Burada bulunan büstler ve haklar kürsüsünde konu hakkında konuşmalar yapıldı.

Maçka Sanat Parkı’ndaki belediye faaliyeti hava muhalefetinden dolayı iptal edildiği için oradan yürüyerek Harbiye Askeri Müze Gezisine gidildi. Bir rehber eşliğinde müze ziyaretimiz gerçekleşti. Çok kapsamlı ve etkili bir müze ziyareti oldu. Aynı mekanda Mehter Takımı’nın gösterisini seyrettik.

Yemek molası ve dinlenme sonrası Atatürk Evi’ne yürüdük.  Atatürk evini dışarıda ziyaret edip gerekli sohbetten sonra Mecidiyeköy’e doğru yürüyüşe geçildi. Mecidiyeköy’den biz bekleyen araçla Neşe Ertaş Kültür Evi’ne dönüldü ve faaliyetimizi değişik duygular içinde tamamladık.

Hava Durumu: Sabah, aralıklı yağışlı 15 derece. öğleden, sonra açık, 19 derece.

Katılımcı Liderler: A. Cemalettin ÖZTOPRAK, Hakan KÜLAH,  Sündüz ATAY,  Nilüfer KURT, Polat YILMAZ